KONST / Ramar / Ram 10335116
*
nr 1033 5116
Ram
1800-tal, med tryck, ramens innermått: 27x27
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 19:18:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 19:03:40
1
Vinnande bud
25/4 13:30:21
2
350 kr
25/4 13:30:21
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar tryck
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:11
-
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:59
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:29
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåtvitt kompaniporslin, Diameter: 8-1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1033 5116
Ram
1800-tal, med tryck, ramens innermått: 27x27
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 19:03:40 | 1 | Vinnande bud |
25/4 13:30:21 | 2 | 350 kr |
25/4 13:30:21 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar tryck
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:11 -
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:59 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:29
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05 -
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
6053 Fat
4 st, Kina, Blåtvitt kompaniporslin, Diameter: 8-1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49